تاریخ انتشار : دوشنبه 25 مهر 1401 - 18:22
38 بازدید
کد خبر : 203368

دانلود زیرنویس فیلم Crash 2004 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Crash 2004 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Crash 2004 تصادف یک فیلم درام جنایی محصول ۲۰۰۴ به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی پل هاگیس است. این فیلم که خود را “قطعات شور” برای هاگیس توصیف می کند، تنش های نژادی و اجتماعی در لس آنجلس را نشان می دهد و از یک حادثه واقعی الهام گرفته شده است که

دانلود زیرنویس فیلم Crash 2004 تصادف یک فیلم درام جنایی محصول ۲۰۰۴ به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی پل هاگیس است. این فیلم که خود را “قطعات شور” برای هاگیس توصیف می کند، تنش های نژادی و اجتماعی در لس آنجلس را نشان می دهد و از یک حادثه واقعی الهام گرفته شده است که در آن پورشه هاگیس در سال ۱۹۹۱ در خارج از یک فروشگاه ویدئویی در بلوار ویلشر به سرقت رفت. در این فیلم گروهی از بازیگران از جمله ساندرا بولاک، دان چیدل (که به عنوان تهیه کننده در فیلم نیز کار کرده است)، مت دیلون، جنیفر اسپوزیتو، ویلیام فیچتنر، برندان فریزر، ترنس هاوارد، کریس “لوداکریس” بریجز، تاندیو نیوتن، مایکل حضور دارند.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Crash 2004 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Crash 2004 اولین بار در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سال ۲۰۰۴ در ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۴ نمایش داده شد و سپس در ۶ می ۲۰۰۵ توسط Lions Gate Films در سینماها اکران شد. این فیلم نقدهای متفاوتی از سوی منتقدان دریافت کرد که کارگردانی و اجراها (به ویژه دیلون) را ستایش کردند، اما از نمایش روابط نژادی به عنوان ساده و نامحسوس انتقاد کردند. این فیلم در باکس آفیس موفق بود و ۹۸.۴ میلیون دلار در سراسر جهان در مقابل بودجه ۶.۵ میلیون دلاری خود به دست آورد.

این فیلم چندین جایزه و نامزدی دریافت کرد. دیلون نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جوایز اسکار، بافتا، گلدن گلوب و انجمن بازیگران سینما شد. علاوه بر این، بازیگران برنده جایزه انجمن بازیگران سینما برای اجرای برجسته توسط بازیگران در یک فیلم سینمایی شدند. این فیلم شش نامزدی جایزه اسکار را دریافت کرد و در هفتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار سه جایزه بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه اصلی و بهترین تدوین را دریافت کرد. همچنین نامزد ۹ جایزه بفتا و برنده دو جایزه بهترین فیلمنامه اصلی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای نیوتن شد.

دانلود زیرنویس فیلم تصادف ۲۰۰۴ در لس آنجلس، کارآگاه گراهام واترز و شریکش ریا درگیر یک برخورد جزئی با خودرویی هستند که کیم لی رانندگی می کند. متعاقباً تبادل توهین‌های نژادپرستانه رخ می‌دهد. واترز بعداً به صحنه جنایت می رسد، جایی که جسد یک “بچه مرده” کشف شده است.

آنتونی و پیتر، دادستان منطقه، ریک کابوت و همسرش جین، با ماشین جک می روند. در حالی که مردان دور می شوند، واترز و ریا را می بینند که در حال تحقیق درباره مرگ مردی هستند که توسط کارآگاه کانکلین کشته شده است. کانکلین ادعا می کند که برای دفاع از خود شلیک کرده است، اما واترز و ریا متوجه می شوند که مردی که او شلیک کرده یک افسر همکار بوده است.

زیرنویس فیلم Crash 2004 - بلو سابتایتل

زیرنویس Crash 2004 در خانه، کابوت می گوید که حادثه سرقت ماشین می تواند به قیمت انتخاب مجدد او تمام شود، زیرا مهم نیست که طرف چه کسی باشد، یا رأی سیاه را از دست خواهد داد یا رأی قانون و نظم. دانیل رویز، قفل ساز اسپانیایی تبار، ژان را می شنود، که شک می کند دانیل یک گانگستر است و می خواهد که قفل ها را دوباره عوض کنند.

گروهبان جان رایان و شریکش، افسر تام هنسن، پس از اینکه به نظر می‌رسد که کامرون در حال رانندگی است، یک SUV را که توسط کارگردان کامرون تایر و همسرش کریستین هدایت می‌شود، می‌کشند. رایان در حین توقف کریستین را مورد آزار و اذیت قرار می دهد.

زیرنویس فیلم تصادف ۲۰۰۴ هانسن نزد مافوق خود می رود تا رفتار رایان را گزارش کند و درخواست انتقال کند. افسر مافوق هنسن را مورد سرزنش قرار می دهد، زیرا می داند که به هم ریختن وضعیت موجود بخش، شغل او را خدشه دار می کند، علی رغم موانعی که برای رسیدن به رده های بالاتر LAPD مجبور به غلبه بر آن بوده است.

آنتونی و پیتر در خودروی SUV ربوده شده، در حال عبور از یک ون پارک شده به مردی برخورد کردند. او را جلوی بیمارستان می اندازند و می رانند.

واترز در حین رابطه جنسی با ریا، با مادرش تماس تلفنی دریافت می کند که منجر به بحث در مورد قومیت ریا می شود. واترز بعداً به ملاقات مادرش می رود و از او می خواهد که برادر کوچکتر گمشده اش را پیدا کند.

رایان با یک تصادف اتومبیل روبرو می شود و کریستین را در یک وسیله نقلیه واژگون شده می یابد. او با شناختن رایان، دیوانه وار مقاومت می کند، اما او درست قبل از انفجار ماشین او را بیرون می کشد.

واترز به جلسه ای با کارآگاه فلانگان احضار می شود که به واترز می گوید که امور داخلی متوجه شده است که کانکلین دو تیراندازی مشکوک قبلی داشته است. واترز به فلانگان اطلاع می دهد که او و ریا متوجه شده اند که افسر در حال رانندگی با ماشین شخص دیگری با ۳۰۰۰۰۰ دلار در آن بوده است، احتمالاً از یک معامله مواد مخدر. فلانگان القا می کند که اگر واترز در کمک به سوزاندن کارآگاه کانکلین همکاری کند، DA واترز را به عنوان بازپرس ارشد او منصوب می کند و سابقه جنایی برادر واترز را پاک می کند. در کنفرانس مطبوعاتی بعدی، واترز با اکراه موافقت کرد که با توجه به شواهد، کانکلین احتمالاً یک پلیس نژادپرست بوده است.

زیرنویس فیلم تصادف 2004 - بلو سابتایتل

آنتونی و پیتر یک ناوبر دیگر را که از قضا متعلق به کامرون است، می‌برند. تعقیب و گریز پلیس آغاز می شود هانسن، یکی از افسران تعقیب کننده، تضمین می کند که کامرون با اخطاری اخراج شود.

هنسن پیتر سوار بر اتوتو سواری را برمی‌دارد که با خندیدن ناگهانی هانسن را آزار می‌دهد. وقتی پیتر دستش را به سمت جیبش می برد، هانسن شلیک می کند. پیتر مرده فرو می ریزد و مجسمه ای از سنت کریستوفر، قدیس حامی مسافران را نمایان می کند، شبیه مجسمه روی داشبورد هانسن. هانسن جسد را در چند بوته پنهان می کند و ماشینش را می سوزاند. واترز و ریا بعداً به صحنه می رسند که به عنوان آغاز فیلم فاش شد. واترز متوجه می شود که پیتر هم برادر گم شده اوست و هم “بچه مرده”. مادر واترز او را به خاطر مرگ پیتر انکار می کند.

آنتونی تصمیم می‌گیرد وانت مرد کره‌ای را که به او برخورد کرده بود بفروشد، اما وقتی آن را به یک مغازه خرده‌فروشی می‌سپارد، متوجه می‌شود که مهاجران کامبوجی در پشت زنجیر شده‌اند. مرد کره ای یک قاچاقچی انسان بود. صاحب مغازه خرده فروشی به هر مهاجر ۵۰۰ دلار به آنتونی پیشنهاد می دهد، اما آنتونی قبول نمی کند. او کامبوجی ها را به محله چینی ها می برد و آنها را آزاد می کند. آنتونی از کنار یک گلگیر می گذرد. معلوم شد که یکی از راننده ها همان تنظیم کننده بیمه است که رایان قبلاً با او دعوا کرده بود و دیگری یک مرد آسیایی است. مبادله توهین های نژادپرستانه رخ می دهد.

زیرنویس فیلم Crash 2004 - بلو سابتایتل

زیرنویس تصادف ۲۰۰۴ پس از نمایش کلی فیلم در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سال ۲۰۰۴، این فیلم در سپتامبر ۲۰۰۴ در تئاتر Elgin در تورنتو به نمایش درآمد. به سرعت توسط Lions Gate Films به قیمت ۳.۵ میلیون دلار خریداری شد. Crash در ۶ می ۲۰۰۵ اکران گسترده ای داشت و در اواخر بهار ۲۰۰۵ باکس آفیس موفقیت آمیز بود. بودجه فیلم ۶.۵ میلیون دلار (به اضافه ۱ میلیون دلار بودجه) بود. به دلیل محدودیت های مالی، کارگردان هاگیس در خانه خود فیلمبرداری کرد، مجموعه ای را از برنامه تلویزیونی Monk قرض گرفت، از ماشین خود در بخش هایی از فیلم استفاده کرد و حتی از ماشین های سایر کارکنان استفاده کرد.

این فیلم ۵۳.۴ میلیون دلار در داخل کشور فروخت و بیش از هفت برابر بودجه خود را به دست آورد. با وجود موفقیت در رابطه با هزینه، فیلم Crash کم درآمدترین فیلم در باکس آفیس داخلی بود که برنده بهترین فیلم از زمان آخرین امپراتور در سال ۱۹۸۷ شد.

در وب‌سایت جمع‌آوری نقد Rotten Tomatoes، این فیلم بر اساس ۲۴۲ نقد، با میانگین امتیاز ۷.۲/۱۰، دارای ۷۴ درصد تاییدیه است. اجماع انتقادی این سایت می‌گوید: «یک قطعه اخلاقی خام و نگران‌کننده درباره اضطراب مدرن و گسست شهری، کراش خطرات تعصب و بیگانه‌هراسی را در زندگی آنجلنوهای به هم پیوسته بررسی می‌کند.» در متاکریتیک، این فیلم دارای امتیاز ۶۶ است. از ۱۰۰، بر اساس ۳۶ منتقد، نشان دهنده “بررسی های به طور کلی مطلوب”. تماشاگران در نظرسنجی CinemaScore به فیلم نمره “A-” در مقیاس A+ تا F دادند.

راجر ایبرت به فیلم چهار ستاره از چهار ستاره داد و آن را به عنوان “فیلمی با شیفتگی شدید” توصیف کرد، آن را به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۰۵ معرفی کرد. این فیلم همچنین در نظرسنجی امپایر در سال ۲۰۰۸ در رتبه ۴۶۰ از “۵۰۰ برترین فیلم” قرار گرفت. فیلم های تمام دوران».

زیرنویس Crash 2004 - بلو سابتایتل

برخی از بررسی‌های بعدی Crash چندان مطلوب نبودند. تا-نهیسی کوتس، منتقد فرهنگی، فیلم را کم عمق و “بی فکر” نقد کرد و کراش را “بدترین فیلم دهه” نامید. این فیلم به دلیل به تصویر کشیدن مغازه دار ایرانی به عنوان «فردی دیوانه و پارانوئیدی که تنها با آنچه او معتقد است عمل عرفانی خداست، رستگار می شود» مورد انتقاد قرار گرفته است. بیش از مادی و “نابرابری های رسوبی تاریخی” که همچنان بر گروه های نژادی مختلف در لس آنجلس تأثیر می گذارد.

در سال ۲۰۱۰، اتحاد فیلم و تلویزیون مستقل Crash را به عنوان یکی از ۳۰ فیلم مستقل مهم ۳۰ سال گذشته انتخاب کرد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.