تاریخ انتشار : جمعه 15 مهر 1401 - 16:53
20 بازدید
کد خبر : 202757

دانلود زیرنویس فیلم Enemy of the State 1998 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Enemy of the State 1998 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Enemy of the State 1998 دشمن دولت یک فیلم اکشن سیاسی آمریکایی محصول سال ۱۹۹۸ به کارگردانی تونی اسکات، تهیه‌کننده جری بروکهایمر و نویسندگی دیوید مارکونی است. در این فیلم ویل اسمیت و جین هکمن به ایفای نقش پرداخته اند و گروهی متشکل از جان وویت، لیزا بونت، گابریل برن، دن باتلر،

دانلود زیرنویس فیلم Enemy of the State 1998 دشمن دولت یک فیلم اکشن سیاسی آمریکایی محصول سال ۱۹۹۸ به کارگردانی تونی اسکات، تهیه‌کننده جری بروکهایمر و نویسندگی دیوید مارکونی است. در این فیلم ویل اسمیت و جین هکمن به ایفای نقش پرداخته اند و گروهی متشکل از جان وویت، لیزا بونت، گابریل برن، دن باتلر، لورن دین، جک بلک، جیک بازی، بری پپر و رجینا کینگ حضور دارند. این فیلم داستان گروهی از ماموران فاسد آژانس امنیت ملی (NSA) را روایت می‌کند که برای کشتن یک نماینده کنگره توطئه می‌کنند و پس از اینکه نوار قتل در اختیار یک وکیل بی‌مظنون قرار می‌گیرد، پنهان‌کاری صورت می‌گیرد.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Enemy of the State 1998 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Enemy of the State 1998 توماس برایان رینولدز، یکی از مقامات آژانس امنیت ملی آمریکا، با فیل همرسلی، نماینده کنگره برای بحث در مورد یک قانون جدید ضد تروریسم که به طور چشمگیری قدرت نظارت آژانس های اطلاعاتی را بر افراد و گروه ها گسترش می دهد، ملاقات می کند. Hammersley همچنان متعهد به جلوگیری از عبور آن است و می خواهد از حریم خصوصی شهروندان ایالات متحده محافظت کند. رینولدز که خواستار تصویب این لایحه برای دریافت ترفیع طولانی مدت است، همرسلی را به قتل رسانده و به نظر می رسد که او دچار حمله قلبی شده است. در همین حال، رابرت کلیتون دین، وکیل کارگری، درگیر پرونده ای است که اوباش را پائولی پینترو درگیر می کند. دین با دوست دختر سابقش، ریچل بنکس، ملاقات می کند. ریچل برای “بریل” کار می کند، که دین گاهی اوقات از او برای نظارت مخفیانه استفاده می کند، اما هرگز شخصا ملاقات نکرده است. او نواری را تحویل می‌دهد که پینترو را متهم به جنایت کاری می‌کند، که دین او را تهدید می‌کند.

در حالی که پلیس صحنه قتل هامرسلی را بررسی می کند، رینولدز و تیمش متوجه می شوند که یک زیست شناس نواری را از دوربین حیات وحش از راه دور که در آن سوی دریاچه مستقر است، عوض می کند. آنها زیست شناس را دانیل زاویتز معرفی می کنند. هنگامی که زاویتز فیلم قتل را مشاهده می کند، بلافاصله با یک روزنامه نگار تماس می گیرد تا نوار را منتشر کند. تیم رینولدز تماس را قطع می کند و با عجله به سمت آپارتمان زاویتز می رود. زاویتز ویدیو را به یک دیسک منتقل می کند و قبل از فرار آن را در کنسول بازی NEC TurboExpress پنهان می کند. او با دین، دوست قدیمی دانشگاهش برخورد می کند. زاویتز وحشت زده دیسک را بدون اطلاع او در کیف خرید دین می اندازد. او در مسیر یک ماشین آتش نشانی روبرو می شود و فوراً کشته می شود، در حالی که رینولدز تماس خبرنگار زاویتز را به قتل می رساند.

دانلود زیرنویس فیلم دشمن دولت ۱۹۹۸ تیم رینولدز دین را شناسایی می کند و او را با لباس مبدل پلیس ملاقات می کند. وقتی دین اجازه نمی دهد وسایلش را جستجو کنند، بعداً دستگاه های نظارتی را در خانه و لباس هایش می گذارند. آنها همچنین شواهد نادرستی مبنی بر اینکه دین مخفیانه در لیست حقوق و دستمزد پینترو، پولشویی و رابطه با ریچل است، منتشر می کنند. دزدی زندگی دین را نابود می کند: او از دفتر حقوقی خود اخراج می شود، حساب های بانکی اش مسدود می شود و همسرش کارلا او را بیرون می کند. دین از ریچل می خواهد که برای کمک با بریل تماس بگیرد. رینولدز تماس را قطع می‌کند و یکی از افرادش را می‌فرستد تا جعل هویت بریل باشد. بریل واقعی دین را نجات می دهد و به او هشدار می دهد که NSA مسئول خراب کردن زندگی او است. پس از اینکه دین موفق می شود از تیم فرار کند، از دیدن کشته شدن ریچل در خانه اش وحشت زده می شود.

زیرنویس فیلم Enemy of the State 1998 - بلو سابتایتل

زیرنویس Enemy of the State 1998 دین دیسک را پیدا می کند و آن را به بریل نشان می دهد که رینولدز را شناسایی می کند. ماموران NSA به مخفیگاه بریل حمله کردند. بریل و دین فرار می کنند اما دیسک از بین می رود. بریل فاش می‌کند که نام اصلی او ادوارد لایل، کارشناس سابق ارتباطات آژانس امنیت ملی است که در انقلاب ایران در ایران مستقر بود. شریک زندگی او، پدر ریچل، کشته شد، اما لایل فرار کرد و از آن زمان مخفیانه کار می کند و ریچل را به عنوان یک پیک برای مراقبت از او استخدام می کند. لایل از دین می خواهد که زندگی جدیدی را شروع کند، اما او اصرار دارد که نام خود را پاک کند. دین و لایل، نماینده کنگره، سم آلبرت، یکی از حامیان اصلی این لایحه را دنبال می‌کنند و یک نوار ویدئویی از او با معشوقه‌اش ضبط می‌کنند. دین و لایل یک دستگاه شنود NSA را در اتاق هتل آلبرت پنهان می کنند، زیرا می دانند که او آن را پیدا خواهد کرد و سپس خواستار تحقیقات داخلی خواهند شد. سپس لایل حساب بانکی شخصی رینولدز را هک می کند و مبالغ هنگفتی را واریز می کند تا به نظر برسد که برای باج گیری از آلبرت پول دریافت کرده است.

جلسه ای با رینولدز ترتیب داده می شود تا ویدیو را مبادله کنند و رینولدز را مجبور به متهم کردن خود کنند. مردان رینولدز در عوض در کمین جلسه می نشینند و لایل و دین را با اسلحه نگه می دارند و تقاضای نوار را می کنند. دین، با پیش بینی این موضوع، دروغ می گوید و می گوید که شواهد در رستوران پینترو، که در حال حاضر تحت نظارت FBI است، پنهان شده است. سپس پینترو و رینولدز را فریب می دهد تا باور کنند که مرد دیگر «نوار» را در اختیار دارد. وقتی یک گانگستر از پشت به یک مامور NSA شلیک می‌کند، این برخورد به سرعت به یک درگیری مرگبار نزدیک می‌شود. پینترو، افرادش، رینولدز و ماموران کشته می شوند. در طول این مصیبت، لایل یک فید زنده از این حادثه را به FBI می فرستد تا قبل از اینکه با لباس مبدل بیرون بیفتد، به رستوران حمله کند. دین نجات می یابد و توطئه فاش می شود.

زیرنویس فیلم دشمن دولت ۱۹۹۸ کنگره برای جلوگیری از رسوایی ملی، این لایحه را رها می کند، و دخالت آژانس امنیت ملی را برای حفظ شهرت آژانس پنهان می کند. دین از تمام اتهامات پاک می شود و با کارلا آشتی می کند. لایل از طریق تلویزیون خود پیام “خداحافظی” به دین می فرستد و تا حدی خود را در حال استراحت در یک جزیره گرمسیری با گربه خود نشان می دهد.

داستان در واشنگتن دی سی و بالتیمور می گذرد و بیشتر فیلمبرداری در بالتیمور انجام شده است. تصویربرداری لوکیشن در یک کشتی در Fell’s Point آغاز شد. در اواسط ژانویه، شرکت برای تکمیل تولید در آوریل ۱۹۹۸ به لس آنجلس نقل مکان کرد. نویسندگان آرون سورکین، هنری بین و تونی گیلروی هر کدام یک بازنویسی بدون اعتبار از فیلمنامه را انجام دادند.

مل گیبسون و تام کروز برای نقشی در نظر گرفته شدند که به ویل اسمیت رسید، ویل اسمیت این نقش را تا حد زیادی به این دلیل که می‌خواست با هکمن کار کند، بر عهده گرفت و قبلاً از همکاری با جری بروکهایمر تهیه‌کننده در فیلم پسران بد لذت می‌برد. جرج کلونی نیز برای ایفای نقش در این فیلم در نظر گرفته شده بود. شان کانری برای نقشی که به هکمن رسید در نظر گرفته شد. این فیلم به دلیل انتخاب چندین ستاره به زودی در نقش‌های فرعی کوچک‌تر قابل توجه است، که ویکتوریا توماس، کارگردان انتخاب، علاقه مردم به همکاری با جین هکمن را نسبت داد.

خدمه فیلم شامل یک مشاور تدابیر متقابل نظارت فنی بود که نقشی جزئی به عنوان یک تاجر مغازه جاسوسی نیز داشت. هکمن قبلاً در یک فیلم هیجان انگیز مشابه در مورد جاسوسی و جاسوسی، گفتگو (۱۹۷۴) بازی کرده بود. عکس موجود در فایل NSA ادوارد لایل مربوط به هکمن در گفتگو است.

زیرنویس فیلم Enemy of the State 1998 - بلو سابتایتل

Enemy of State 111.5 میلیون دلار در ایالات متحده و ۱۳۹.۳ میلیون دلار در سایر مناطق به دست آورد که در کل جهان ۲۵۰.۸ میلیون دلار در مقابل بودجه تولید ۹۰ میلیون دلاری بود.

این فیلم در رتبه دوم، پس از The Rugrats Movie اکران شد و در اولین آخر هفته خود در ۲۳۹۳ سالن سینما ۲۰ میلیون دلار فروخت که میانگین آن ۸۳۷۴ دلار در هر سالن بود. این فیلم در دومین آخر هفته خود ۱۸.۱ میلیون دلار و در سومین آخر هفته خود ۹.۷ میلیون دلار به دست آورد و هر دو بار در جایگاه سوم قرار گرفت.

در وب‌سایت جمع‌آوری نقد Rotten Tomatoes، این فیلم بر اساس ۸۶ نقد، با میانگین امتیاز ۶.۴۴/۱۰، دارای ۷۲ درصد محبوبیت است. اجماع منتقدان این وب‌سایت می‌گوید: «یک تریلر سرگرم‌کننده و موضوعی که کارگردان تونی اسکات را در فرمی محکم می‌بیند و ویل اسمیت وضعیت تیتراژ اکشن خود را تأیید می‌کند.» متاکریتیک بر اساس ۲۲ منتقد، امتیاز عادی ۶۷ از ۱۰۰ را به فیلم اختصاص داد. ، نشان دهنده “بررسی های عمومی مطلوب”. تماشاگران مورد نظر CinemaScore به فیلم نمره متوسط ​​A- در مقیاس A+ تا F دادند.

کنت توران از لس آنجلس تایمز از این فیلم ابراز لذت کرد و اشاره کرد که چگونه “پیتاز [غلبه] بر خطاهای گاه به گاه در معقول بودن لحظه به لحظه”  جانت ماسلین از نیویورک تایمز سکانس‌های اکشن فیلم را تأیید کرد، اما به این اشاره کرد که چگونه از نظر شیوه‌ای شبیه به بقیه اعضای «مدرسه سیمپسون و بروکهایمر از فیلم‌برداری‌های پوچ اما پراحساس» است. از دیدگاه این دو، Edvins Beitiks از San Francisco Examiner بسیاری از جنبه های توسعه فیلم را تحسین کرد، اما از مفهوم کلی که فیلم را از ابتدا هدایت کرد – کارایی اطلاعات دولتی – غیرواقعی را نقد کرد. راجر ایبرت از شیکاگو. Sun-Times احساس کرد که “لبه های اوج به طرز خطرناکی به مضحک نزدیک می شود” اما در کل از فیلم لذت برد، به خصوص از بازی های Voight و Hackman.

کیم نیومن Enemy of State را «ادامه گفتگو»، تریلر روان‌شناختی ۱۹۷۴ می‌دانست که هکمن را در نقش یک کارشناس نظارتی پارانوئید و منزوی بازی می‌کرد.

در اکتبر ۲۰۱۶، ABC اعلام کرد که یک سری تلویزیونی برای دنباله فیلم را سبز کرده است و بروکهایمر به عنوان تهیه کننده بازمی گردد. این سریال دو دهه پس از فیلم اصلی اتفاق می‌افتد، جایی که «یک جاسوس گریزان NSA به افشای اطلاعات طبقه‌بندی شده متهم می‌شود، یک وکیل زن آرمان‌گرا باید با یک مامور اف‌بی‌آی جنگ‌طلب شریک شود تا یک توطئه جهانی را متوقف کند». با این حال، هیچ چیز به نتیجه نرسید.

زیرنویس Enemy of the State 1998 - بلو سابتایتل

زیرنویس دشمن دولت ۱۹۹۸ یکی از قسمت‌های نوا PBS با عنوان «کارخانه جاسوسی» گزارش داد که نمایش فیلم از قابلیت‌های NSA تخیلی است: اگرچه آژانس می‌تواند مخابره‌ها را رهگیری کند، اما اتصال نقطه‌ها دشوار است. با این حال، در سال ۲۰۰۱، ژنرال مایکل هیدن، مدیر وقت آژانس امنیت ملی آمریکا، که در جریان اکران فیلم به این سمت منصوب شد، به کایرا فیلیپس از سی ان ان گفت: «من قضاوت کردم که با تصور عمومی از این موضوع نمی توانیم زنده بمانیم. آژانسی که توسط آخرین فیلم ویل اسمیت شکل گرفت.» جیمز رایزن در کتاب خود در سال ۲۰۰۶، «وضعیت جنگ: تاریخ مخفی سیا و دولت بوش» نوشت که هیدن از نمایش فیلم از آژانس امنیت ملی «هراسان» شد. به دنبال مقابله با آن با یک کمپین روابط عمومی از طرف آژانس بود.

با توجه به وقایع ۱۱ سپتامبر، قانون میهن پرستان و افشاگری های ادوارد اسنودن در مورد برنامه نظارتی PRISM NSA، فیلم به دلیل جلوتر از زمان خود در مورد مسائل امنیت ملی و حریم خصوصی قابل توجه شده است.

در ژوئن ۲۰۱۳، برنامه‌های PRISM و Boundless Informant NSA برای نظارت داخلی و بین‌المللی توسط گاردین و واشنگتن پست در نتیجه اطلاعات ارائه شده توسط افشاگر ادوارد اسنودن فاش شد. این اطلاعات قابلیت‌هایی مانند جمع‌آوری داده‌های مرور اینترنت، ایمیل و تلفن نه تنها بسیاری از آمریکایی‌ها، بلکه شهروندان سایر کشورها را نیز آشکار کرد. جان پترسون از روزنامه گاردین استدلال کرد که تصاویر هالیوود از نظارت آژانس امنیت ملی، از جمله دشمن دولت و توطئه Echelon، افکار عمومی آمریکا را به این تصور که عادات خرج کردن، موقعیت مکانی ما، هر حرکت و مکالمه ما قابل مشاهده است، “نرم” کرده است. دیگرانی که انگیزه‌هایشان را نمی‌دانیم».

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.