تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 مهر 1401 - 12:33
68 بازدید
کد خبر : 202625

دانلود زیرنویس فیلم Gypsy 1962 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Gypsy 1962 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Gypsy 1962 کولی یک فیلم کمدی-درام موزیکال آمریکایی محصول سال ۱۹۶۲ به تهیه کنندگی و کارگردانی مروین لیروی است. فیلمنامه لئونارد اسپیگلگاس بر اساس کتاب موزیکال ۱۹۵۹ کولی: افسانه موزیکال اثر آرتور لورنتس است که از زندگینامه کولی: خاطرات جیپسی رز لی در سال ۱۹۵۷ اقتباس شده است. استفان ساندهیم اشعار آهنگ

دانلود زیرنویس فیلم Gypsy 1962 کولی یک فیلم کمدی-درام موزیکال آمریکایی محصول سال ۱۹۶۲ به تهیه کنندگی و کارگردانی مروین لیروی است. فیلمنامه لئونارد اسپیگلگاس بر اساس کتاب موزیکال ۱۹۵۹ کولی: افسانه موزیکال اثر آرتور لورنتس است که از زندگینامه کولی: خاطرات جیپسی رز لی در سال ۱۹۵۷ اقتباس شده است. استفان ساندهیم اشعار آهنگ های ساخته شده توسط جول استاین را نوشت. این فیلم در سال ۱۹۹۳ برای تلویزیون بازسازی شد.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Gypsy 1962 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Gypsy 1962 رز هاویک، مادر با اراده، مدبر و سلطه جو که مصمم است دختر زیبا و بااستعداد خود را به عنوان یک سرتیتر وودویلی تبدیل کند. او جون و خواهر بزرگتر خجالتی، بی دست و پا و مشخصاً کم استعدادش لوئیز را در تلاش برای جلب توجه آنها به سراسر کشور می کشاند و با کمک مامور هربی سامرز، در نهایت موفق می شود یک رزرو در پیست معتبر Orpheum داشته باشد.

سال ها می گذرد، و دختران دیگر آنقدر جوان نیستند که بتوانند شخصیت کودکانه ای را که مادرشان اصرار دارد آنها را ادامه می دهند از بین ببرند. جون شورش می کند و با گری، یکی از رقصندگانی که از عمل آنها حمایت می کند، فرار می کند. وقتی سایر رقصندگان متوجه این موضوع می شوند، آنها نیز با فرض اینکه عمل تمام شده است، آنجا را ترک می کنند. رز که از آنچه به عنوان خیانت می‌بیند ویران شده است، علیرغم عدم مهارت آشکار او به عنوان یک مجری، تمام انرژی خود را صرف موفقیت لوئیز می‌کند. افزایش محبوبیت فیلم های صوتی کمکی نمی کند، که منجر به کاهش تقاضا برای سرگرمی های صحنه ای می شود. هربی در طول کشمکش‌هایشان با مادر و دخترش می‌چسبد، بیهوده امیدوار است که روزی رز از تجارت نمایشی دست بکشد و با او زندگی کند. با رزرو کمیاب، آن‌ها خود را در ویچیتا، کانزاس می‌بینند، جایی که یک خانه بورلسک درجه سه، به امید اینکه تیم معاون را دور نگه دارد، اقدام خود را رزرو می‌کند.

دانلود زیرنویس فیلم کولی ۱۹۶۲ به نظر می رسد رز در حالی که در خانه بورلسک است بالغ می شود و تصمیم می گیرد که این آخرین رزرو آنها باشد و پیشنهاد می کند که او و هربی بالاخره با هم ازدواج کنند. با این حال، هنگامی که یکی از رقصنده ها به دلیل دزدی از مغازه دستگیر می شود، رز نمی تواند در برابر پیشنهاد لوئیز به عنوان جایگزین خود مقاومت کند. لوئیز با اکراه موافقت می کند که این کار را انجام دهد، اگرچه واضح است که او این کار را فقط برای راضی نگه داشتن مادرش انجام می دهد. این به نقطه پایانی برای هربی تبدیل می‌شود، زیرا او از مدت‌هایی که رز به عنوان مادر صحنه می‌رود منزجر است و متوجه می‌شود که هرگز با او ازدواج نخواهد کرد. او یک فرصت به او پیشنهاد می کند تا به او دلیلی برای ماندن بدهد و وقتی شکست می خورد، برای همیشه او را ترک می کند. در ابتدا، صدای لوئیز متزلزل است و او به صورت آزمایشی حرکت می‌کند، اما وقتی مخاطبان به او پاسخ می‌دهند، اعتماد به نفس پیدا می‌کند و در نهایت به عنوان یک سرگرمی به نام جیپسی رز لی شکوفا می‌شود. لوئیز که از مداخله دائمی مادرش در زندگی و حرفه موفقیت آمیزش خشمگین شده است، سرانجام با رز روبرو می شود و از او می خواهد که او را تنها بگذارد. رز خشمگین، تلخ و گیج با درک این که او زندگی خود را در اسارت نیاز مبرم به مورد توجه قرار دادن گذرانده و همه را از خود دور کرده است، در تئاتر متروک روی صحنه تلو تلو خوردن می زند و یک فروپاشی عاطفی را تجربه می کند. رز با درک اینکه لوئیز شاهد این موضوع بوده است، اعتراف می کند که سعی کرده از طریق او و جون به صورت نایب زندگی کند و به او اجازه دهد با دخترش آشتی کند.

زیرنویس فیلم Gypsy 1962 - بلو سابتایتل

زیرنویس Gypsy 1962 روزالیند راسل و همسرش، تهیه کننده تئاتر فردریک بریسون، امیدوار بودند که نسخه دراماتیک داستان را مستقیماً بر اساس خاطرات جیپسی رز لی بسازند، اما کتاب به طور غیرقابل برگشتی در حقوق نمایشنامه گره خورده بود. اتفاقاً، راسل به تازگی در نسخه سینمایی نمایشنامه لئونارد اسپیگلگاس A Majority of One در برادران وارنر بازی کرده بود که بریسون تهیه کنندگی آن را بر عهده داشت و همه طرف‌ها گرد هم آمدند تا Gypsy را بسازند، راسل بازی کرد، لیروی کارگردانی کرد، و اسپیگلگاس فیلم فوق‌العاده را نوشت. اقتباس وفادارانه از کتاب صحنه آرتور لورنتس.

اگرچه راسل در سال ۱۹۵۳ در موزیکال «شهر شگفت انگیز» و فیلم «عجله دختر» در سال ۱۹۵۵ بازی کرده و خوانده بود، اما موسیقی کولی فراتر از او بود. صدای آواز شنی خود او هنرمندانه با صدای کنترالتو لیزا کرک ترکیب شد. توانایی کرک در تقلید صدای راسل در شماره پایانی “نوبت رز” که ترکیبی هوشمندانه از هر دو صدای آنهاست به نمایش گذاشته شده است. نسخه کامل آواز کرک در موسیقی متن اصلی منتشر شد، اگرچه نسخه استفاده شده در فیلم تمام شده نیست. در سال‌های بعد، آوازهای آزمایشی اصلی راسل دوباره بر روی دیسک‌های استات خش‌دار کشف شدند و به عنوان آهنگ‌های جایزه در سی‌دی انتشار مجدد موسیقی متن فیلم گنجانده شدند.

مارنی نیکسون سال قبل صدای آواز ناتالی وود را در داستان وست ساید دوبله کرده بود، اما وود آواز خود را در Gypsy انجام داد. در حالی که وود نسخه جداگانه ای از “بره کوچولو” را برای آلبوم موسیقی متن ضبط کرد، در فیلم او آهنگ “زنده” را در مجموعه خواند. آهنگ های دیگری که به صورت زنده اجرا شدند عبارت بودند از «آقای گلدستون، من تو را دوست دارم» و تکرار آهنگ «دنیای کوچک» که هر دو توسط راسل (نه کرک) خوانده شده بودند.

زیرنویس Gypsy 1962 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم کولی ۱۹۶۲ داگلاس مک‌وی، تاریخ‌دان سینما، در کتاب خود به نام «فیلم موزیکال» می‌گوید: «به‌عنوان داستان وست‌ساید خوب است، با این حال، آن را برابر و مسلماً – با اصطلاحی متفاوت – با یکی دیگر از فیلم‌های موفق فیلم‌برداری در برادوی: کولی مروین لروی پیشی گرفته است. آرتور لورنتس. کتاب (برای) داستان وست ساید (اقتباس شده برای صفحه نمایش توسط ارنست لمان)، اگرچه عمدتاً کاردستی است، اما از لیبرتوی او برای Gypsy (نوشته شده بر روی سلولوئید توسط لئونارد اسپیگلگاس)، بر اساس خاطرات جیپسی رز لی، رقصنده فراآتلانتیکی، فاصله دارد. دیالوگ‌ها و موقعیت‌ها در فیلم Gypsy دارای شوخ طبعی، نیش و گستره احساسی بیشتری هستند و شخصیت‌پردازی‌ها پیچیده‌تر هستند.”

ورایتی خاطرنشان کرد: “یک سکانس فوق‌العاده خنده‌دار وجود دارد که شامل سه بره‌زن میخ‌کوبنده می‌شود که زمانی می‌آید که جیپسی حدود یک ساعت در حال بی‌قراری بوده است. این سکانس کاملاً مورد استقبال قرار می‌گیرد و تقریباً برای مقابله با یک جین وان نت خاص که در داستان یک تلویحی وجود دارد بسیار مورد نیاز است. مادر صحنه‌ای که با وجود مهارت‌های زیرکانه کارگردان و تهیه‌کننده مروین لروی، خودخواهی‌هایش به نوعی خسته‌کننده می‌شود تا آن را به گونه‌ای دیگر بسازد. بازی روزالیند راسل در نقش جوجه زاده کوچک شایسته تقدیر است… تماشای [ناتالی وود] جالب است… در دنیای بورلسکی که با فوکوس ملایم و نوعی معصومیت ساختگی طراحی شده است، حرکت کنید. هر شباهتی از هنر استریپ و فضای آن به واقعیت، در این فیلم، کاملاً زودگذر است.”

زیرنویس کولی ۱۹۶۲ یک موفقیت مالی بود. این فیلم که با بودجه ۴ میلیون دلاری تولید شد، در باکس آفیس ۱۱,۰۷۶,۹۲۳ دلار فروخت و ۶ میلیون دلار در اجاره سینماهای آمریکا به دست آورد. این فیلم هشتمین فیلم پرفروش سال ۱۹۶۲ بود.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.