تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 مهر 1401 - 12:20
46 بازدید
کد خبر : 202621

دانلود زیرنویس فیلم Heat and Dust 1983 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Heat and Dust 1983 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Heat and Dust 1983 گرما و غبار یک فیلم درام رمانتیک تاریخی بریتانیایی است که در سال ۱۹۸۳ منتشر شد، با فیلمنامه‌ای از روث پراور جابوالا بر اساس رمان او، گرما و غبار (۱۹۷۵). کارگردانی آن را جیمز آیوری و تهیه کنندگی اسماعیل مرچنت بر عهده داشت. گرتا اسکاچی، شاشی کاپور و

دانلود زیرنویس فیلم Heat and Dust 1983 گرما و غبار یک فیلم درام رمانتیک تاریخی بریتانیایی است که در سال ۱۹۸۳ منتشر شد، با فیلمنامه‌ای از روث پراور جابوالا بر اساس رمان او، گرما و غبار (۱۹۷۵). کارگردانی آن را جیمز آیوری و تهیه کنندگی اسماعیل مرچنت بر عهده داشت. گرتا اسکاچی، شاشی کاپور و جولی کریستی در آن بازی می‌کنند. داستان فیلم گرما و غبار دو داستان درهم تنیده را دنبال می کند. داستان اول در هند بریتانیا در دهه ۱۹۲۰ می گذرد و به رابطه نامشروع بین اولیویا، همسر جوان زیبای یک مقام استعماری بریتانیا و یک نواب هندی می پردازد. دومی که در سال ۱۹۸۲ اتفاق می‌افتد، به آن، خواهرزاده اولیویا می‌پردازد که به امید اینکه از زندگی عمه بزرگش مطلع شود، به هند سفر می‌کند و زمانی که آنجاست، با یک مرد هندی متاهل نیز رابطه‌ای برقرار می‌کند.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Heat and Dust 1983 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Heat and Dust 1983 در سال ۱۹۸۲، یک زن انگلیسی به نام آن (جولی کریستی) تحقیقاتی را در مورد سرنوشت عمه بزرگش اولیویا (گرتا اسکاچی) آغاز می کند که نامه ها و دفتر خاطرات او به ارث رسیده است. او با هری همیلتون-پل (نیکولاس گریس) مسن مصاحبه می کند که در جوانی دوست صمیمی اولیویا بود، زمانی که هر دو در هند زندگی می کردند.

جست‌وجوی آن او را به هند می‌برد، جایی که داستان زندگی اولیویا در فلاش‌بک‌ها روایت می‌شود. در سال ۱۹۲۳، در دوران راج بریتانیا، اولیویا، که اخیراً با داگلاس ریورز (کریستوفر کازنوو)، یک کارمند دولتی در دولت استعماری ازدواج کرده بود، برای پیوستن به شوهرش در ساتیپور، در مرکز هند آمده است. داگلاس شوهر توجهی است و به نظر می رسد این زوج بسیار عاشق شده اند. وقتی او اصرار می کند که اولیویا تابستان را در سیملا بگذراند تا از گرمای شدید جلوگیری کند، او برای ماندن با او امتناع می کند. با این حال، جامعه باریک متعارف ممصاحب های انگلیسی او را خسته می کند. خانم ساندرز (جنیفر کندال)، همسر بیمار پزشک محلی، به اولیویا هشدار می دهد که همه مردان هندی متجاوزان احتمالی هستند. خانم کرافورد (سوزان فلیتوود)، بورا ممصاحب، مهربانانه اما به همان اندازه محافظه کار است. دکتر ساندرز نژادپرست به الیویا بیزاری می کند. در حالی که به نظر می رسد جامعه انگلیسی-هندی چیزی برای ارائه به اولیویا ندارد، او به آرامی شیفته خود هند می شود. این منطقه توسط گروهی از راهزنان غارتگر غارت می شود و دسیسه ها با جامعه بریتانیا به رهبری سرگرد مینیس و آقای کرافورد علیه حاکم دولت شاهزاده همسایه، نواب خاتم (شاشی کاپور) مخالفت می کنند. بریتانیایی ها به او مشکوک هستند که با گروهی از راهزنان همبازی است و به آنها اجازه می دهد در ازای دریافت سهمی از غنایم، بدون مجازات عمل کنند.

دانلود زیرنویس فیلم گرما و غبار ۱۹۸۳ نواب، یک شاهزاده کوچک رمانتیک و منحط که تمایز بریتانیا را با شکوه و بی رحمی هندی ترکیب می کند، همه مقامات انگلیسی-هندی و همسرانشان را برای یک مهمانی شام در کاخ خود دعوت می کند. در شام، اولیویا توجه نواب را به خود جلب می کند. هری همیلتون پل از صمیمیت نزدیک با نواب لذت می برد و میهمان دائمی در قصر است. هری با شوخ طبعی و جذابیت خود به عنوان نوعی شوخی دربار عمل می کند و حتی توسط بیگم مسارات جهان (مدور جافری) زنجیر کش و مغرور، مادر نواب، او را دوست دارد. در میان گرمای شدید تابستان، هری بیمار می شود و اولیویا اغلب برای ملاقات او به قصر نواب می آید. نواب به راحتی اولیویا را اغوا می کند و درگیر یک رابطه نامشروع می شود.

زیرنویس فیلم Heat and Dust 1983 - بلو سابتایتل

زیرنویس Heat and Dust 1983 به دنبال اولیویا، آن به ساتیپور می‌آید تا در همان محیطی زندگی کند که بیش از پنجاه سال قبل داستان اولیویا را به تصویر کشید. او به عنوان مهمان یک خانواده هندی می ماند. سرپرست خانواده، ایندر لعل (ذاکر حسین)، یک کارمند مودب است که به عنوان راهنمای او خدمت می کند، در حالی که سعی می کند با دنیایی که اولیویا زندگی می کرد ارتباط برقرار کند. ایندر لال نگران است که رابطه تا آن زمان بی گناه آنها جنسی تلقی شود. لعل متاهل و دارای فرزندان است و با همسر و مادرش زندگی می کند. ریتو، همسر جوان لال، مبتلا به صرع است و او به آرامی، اما مطمئناً خود را برای آنه که جذب او می‌شود، دوست می‌دارد. آنه با چید (چارلز مک‌کاگان)، یک سانیاسی آمریکایی و بالقوه به عرفان هندو دوست می‌شود. چید سعی می کند آن را با شیطنت های خود اغوا کند، اما او قاطعانه از پیشرفت های جنسی او رد می کند و در عین حال به ایندر لال نزدیک تر می شود. در نهایت، آن لال را به تخت خود دعوت می کند.

زیرنویس فیلم گرما و غبار ۱۹۸۳ وقتی اولیویا باردار می شود همه چیز برای او پیچیده می شود. او این موضوع را به داگلاس و نواب اطلاع می دهد. هر دو مرد از این خبر استقبال می کنند. داگلاس که از خیانت همسرش بی خبر است، آرزوی داشتن پسری به اندازه او بلوند است. نواب شک ندارد که او پدر است و در شادی است. او در بحبوحه خلع شدن توسط بریتانیایی ها قرار دارد و داشتن یک وارث نژادی مخلوط را انتقام نهایی می داند. اولیویا با مشکوک شدن به اینکه نواب پدر کودک است، با کمک هری و بیگم مخفیانه سقط جنین می کند و وانمود می کند که سقط جنین دارد. با این حال، اولیویا به خونریزی ادامه می دهد و در بیمارستان بستری می شود، جایی که دکتر ساندرز بلافاصله حقه او را کشف می کند. اولیویا صبح زود از بیمارستان فرار می کند و با نواب به کشمیر می رود. او داگلاس را با دل شکسته ترک می کند، اگرچه او در نهایت دوباره ازدواج می کند.

مانند اولیویا، آن باردار می‌شود و او نیز تصمیم به سقط جنین می‌گیرد اما در آخرین لحظه از تصمیم خود عقب‌نشینی می‌کند. رژیم غذایی هندی باعث می شود که Chid بیمار شود و او به ایالات متحده بازگردد. آنه نیز گرما و غبار ساتیپور را پشت سر می گذارد. او به کوه‌های برفی کشمیر سفر می‌کند، جایی که اولیویا آخرین سال‌های زندگی‌اش را در خلوت گذراند و نواب به ندرت از آن دیدن می‌کرد. آنه قصد دارد فرزندش را در بیمارستانی نزدیک به دنیا بیاورد.

گرما و غبار بر اساس رمانی نوشته روث پراور جابولا ساخته شده است که در سال ۱۹۷۵ برنده جایزه بوکر شد. فیلمنامه این فیلم توسط خود نویسنده نوشته شده است.

جابولا هنگام نوشتن فیلمنامه اتوبیوگرافی یک شاهزاده خانم (۱۹۷۵) که موضوعی مشابه داشت، Heat and Dust را برنامه ریزی کرد. این رمان همچنین تحت تأثیر کتاب «گذری به هند» (۱۹۲۴) اثر E. M. Forster بود که به انگلیسی‌ها در هند و عوامل فرهنگی جداکننده آنها از بومیان این کشور می‌پردازد.[۵]

زیرنویس فیلم Heat and Dust 1983 - بلو سابتایتل

زیرنویس گرما و غبار ۱۹۸۳ نیز از زندگی خود فورستر در ساخت دو شخصیت وام گرفته است: نواب و دوست صمیمی انگلیسی اش هری. آنها از فورستر و دوست کوچکترش J. R. Ackerley الهام گرفتند. هر دو مرد همجنس گرا بودند و خاطراتی از دوران زندگی خود در هند نوشتند. آکرلی، در تعطیلات هندو (۱۹۳۲)، گزارشی از تجربه خود به عنوان منشی برای یک مهاراجه هندی در شهر چاتارپور، در حالی که فورستر در تپه دیوی (۱۹۵۳) دوران منشی مهاراجه دیواس، در مرکز هند را بازگو می کند. شخصیت منشی ابتدا به عنوان سیریل صاحب، معلم مهاراجه در زندگی نامه یک شاهزاده خانم ظاهر شد و سپس به عنوان مهمان خانه همجنس گرایان نواب در گرما و غبار ظاهر شد. مهاراجه، شاهزاده هندو، در گرما و غبار به نواب مسلمان تبدیل می شود.

این رمان توسط Merchant Ivory Productions، یک شرکت تولید مستقل که در سال ۱۹۶۱ برای ساخت فیلم های هنری تأسیس شد، به فیلم تبدیل شد. آنها اکثراً توسط اسماعیل مرچنت، به کارگردانی جیمز آیوری، با فیلمنامه‌هایی که معمولاً توسط روث پراور جابوالا نوشته می‌شد، تولید می‌شدند.

این یک خانه هنری در اروپا، به ویژه در انگلستان بود. در مارس ۱۹۸۳، این فیلم در جدول باکس آفیس لندن، پس از گاندی، حکم، و افسر و یک جنتلمن به رتبه چهارم رسید.

در ایالات متحده، فیلم ۱,۷۶۱,۲۹۱ دلار فروخت. در ایالات متحده، جایی که مشکلات توزیع داشت، عملکرد ضعیفی داشت. در کل، Heat and Dust بزرگترین موفقیت تجاری Merchant Ivory تا آن تاریخ بود. در فرانسه، Heat and Dust 362,777 بلیت فروخت، که معادل درآمد ناخالص باکس آفیس تخمینی تقریباً ۹۷۹,۴۹۸ یورو (۸۴۵,۹۶۶ دلار) است. در مجموع، فیلم در خارج از کشور آمریکا و فرانسه، بدون احتساب بریتانیا، حدود ۲,۶۰۷,۲۵۷ دلار فروش داشت.

موفقیت این فیلم نقطه عطفی برای شرکت بود و موفقیت فیلم‌های بعدی آن اتاقی با دید (۱۹۸۵)، پایان هاواردز (۱۹۹۲) و باقیمانده‌های روز (۱۹۹۳) را نشان داد.

زیرنویس Heat and Dust 1983 - بلو سابتایتل

این فیلم در سال ۱۹۸۳ در جشنواره فیلم کن در رقابت برای نخل طلا شرکت کرد. جابولا برای فیلمنامه خود، جایزه ملی منتقدان فیلم بریتانیا (حلقه منتقدان فیلم لندن) و جایزه آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا (بفتا) را برای بهترین فیلمنامه دریافت کرد.

این فیلم با واکنش مثبت منتقدان روبرو شد. وینسنت کانبی در نوشتن برای نیویورک تایمز اظهار داشت: “اگر داستان معاصر به اندازه داستان اولیویا و نواب درگیر نیست، تا حدی به این دلیل است که مشکلات معاصر بسیار پیچیده تر هستند. گویی گذشت زمان که شاهد استقلال بوده است. هند و تقسیم آن، و همچنین معرفی سفر با جت برای افراد دارای بودجه، همه احتمالات عاشقانه قهرمانانه را خنثی کرده بود… آقای ایوری و خانم جابوالا آنقدر با هم کار کرده اند که برای یک خارجی دشوار است بداند. دقیقاً چه کسی در همکاری‌های آنها چه نقشی داشته است. آنها با هم، در طول سال‌ها، نوعی سینمای کنایه‌آمیز و متمدن را ایجاد کرده‌اند که کاملاً با هیچ‌کس دیگر مطابقت ندارد. یا سرگرم کننده از گرما و غبار».

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.