تاریخ انتشار : شنبه 14 آبان 1401 - 11:21
60 بازدید
کد خبر : 204095

دانلود زیرنویس فیلم The Pianist 2002 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Pianist 2002 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Pianist 2002 زیرنویس فیلم پیانیست یک فیلم زندگینامه‌ای درام جنگی محصول سال ۲۰۰۲ و به کارگردانی رومن پولانسکی، با فیلمنامه‌ای از رونالد هاروود و با بازی آدرین برودی است. این بر اساس کتاب زندگینامه ای پیانیست (۱۹۴۶)، خاطرات هولوکاست توسط پیانیست و آهنگساز لهستانی-یهودی ولادیسلاو شپیلمن، بازمانده هولوکاست، ساخته شده است.

دانلود زیرنویس فیلم The Pianist 2002 زیرنویس فیلم پیانیست یک فیلم زندگینامه‌ای درام جنگی محصول سال ۲۰۰۲ و به کارگردانی رومن پولانسکی، با فیلمنامه‌ای از رونالد هاروود و با بازی آدرین برودی است. این بر اساس کتاب زندگینامه ای پیانیست (۱۹۴۶)، خاطرات هولوکاست توسط پیانیست و آهنگساز لهستانی-یهودی ولادیسلاو شپیلمن، بازمانده هولوکاست، ساخته شده است. این فیلم محصول مشترک فرانسه، بریتانیا، آلمان و لهستان بود.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم The Pianist 2002 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم The Pianist 2002 پیانیست برای اولین بار در جشنواره فیلم کن سال ۲۰۰۲ در ۲۴ مه ۲۰۰۲ به نمایش درآمد، جایی که برنده نخل طلا شد و در سپتامبر همان سال اکران عمومی شد. این فیلم تحسین گسترده منتقدان را دریافت کرد و منتقدان کارگردانی پولانسکی، بازی برودی و فیلمنامه هاروود را تحسین کردند.  در هفتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار، این فیلم برنده بهترین کارگردانی (پولانسکی)، بهترین فیلمنامه اقتباسی (هاروود) و بهترین بازیگر مرد (برودی) شد و نامزد چهار فیلم دیگر از جمله بهترین فیلم (به شیکاگو می‌بازد). همچنین برنده جایزه بافتا برای بهترین فیلم و جایزه بافتا برای بهترین کارگردانی در سال ۲۰۰۳ و هفت سزار فرانسوی از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد برای برودی شد. این فیلم در ۱۰۰ فیلم برتر قرن ۲۱ بی بی سی در سال ۲۰۱۶ گنجانده شد.

در سپتامبر ۱۹۳۹، ولادیسلاو شپیلمن، یک پیانیست یهودی لهستانی، در حال پخش زنده در رادیو در ورشو بود که ایستگاه در جریان حمله آلمان نازی به لهستان بمباران شد. به امید یک پیروزی سریع، شپیلمن با خانواده‌اش در خانه شادی می‌کند وقتی می‌فهمد بریتانیا و فرانسه به آلمان اعلان جنگ داده‌اند، اما کمک‌های وعده داده شده به دست نمی‌آیند. این نبرد بیش از یک ماه طول می کشد و ارتش آلمان و شوروی همزمان در جبهه های مختلف به لهستان حمله می کنند. ورشو بخشی از دولت عمومی تحت کنترل نازی ها می شود. یهودیان به زودی از کار کردن یا داشتن مشاغل منع می شوند و همچنین مجبور می شوند بازوبند آبی ستاره داوود را ببندند.

دانلود زیرنویس فیلم پیانیست ۲۰۰۲ در نوامبر ۱۹۴۰، شپیلمن و خانواده‌اش مجبور به ترک خانه‌شان به گتوی منزوی و پرجمعیت ورشو می‌شوند، جایی که شرایط فقط بدتر می‌شود. مردم از گرسنگی می‌میرند، نگهبانان اس‌اس بی‌رحمانه رفتار می‌کنند، کودکان گرسنه رها می‌شوند و اجساد مرده همه جا هستند. در یک مورد، Szpilman ها شاهد بودند که اس اس ها یک خانواده کامل را در آپارتمانی در آن طرف خیابان طی یک دور زدن، از جمله انداختن یک مرد مسن با ویلچر از پنجره چهار طبقه به بالا، کشتند.

زیرنویس فیلم The Pianist 2002 - بلو سابتایتل

زیرنویس The Pianist 2002 در ۱۶ آگوست ۱۹۴۲، شپیلمن و خانواده اش قرار است به عنوان بخشی از عملیات راینهارد به اردوگاه نابودی تربلینکا منتقل شوند. با این حال، دوستی در پلیس گتو یهودی، ولادیسلاو را در Umschlagplatz می شناسد و او را از خانواده اش جدا می کند. او تبدیل به یک برده کارگر می شود و از یک شورش یهودیان در آینده با خبر می شود. او با قاچاق اسلحه به محله یهودی نشین به مقاومت کمک می کند و در یک موقعیت به سختی از نگهبان مشکوک دوری می کند. Szpilman در نهایت موفق به فرار می شود و با کمک یک دوست غیر یهودی، Andrzej Bogucki، و همسرش، Janina، مخفی می شود.

در آوریل ۱۹۴۳، Szpilman از پنجره خود به عنوان اولین قیام از دو قیام، قیام محله یهودی نشین ورشو، که او به آن کمک کرد، می بیند که آشکار می شود و در نهایت با شکست مواجه می شود. به زودی پس از آن، هنگامی که همسایه ای متوجه می شود که Szpilman در آپارتمان پنهان شده است، او مجبور می شود به مخفیگاه دوم فرار کند. محل اختفای جدید او یک آپارتمان خالی دیگر است و یک پیانو در آن وجود دارد که احساس می کند به نواختن کشیده می شود. اما او این کار را نمی کند، زیرا باید برای جلوگیری از کشف سکوت کند. در حالی که در این مکان مخفی شده اید، سوءتغذیه به دلیل منابع غذایی بسیار محدود اثر می گذارد. او وزن کم می کند و شروع به یرقان می کند.

زیرنویس فیلم پیانیست ۲۰۰۲ در اوت ۱۹۴۴، در جریان قیام ورشو، ارتش داخلی به یک ساختمان آلمانی در آن سوی خیابان از مخفیگاه Szpilman حمله کرد. گلوله های تانک به آپارتمان اصابت کرد و او را مجبور به فرار کرد. در طول ماه های بعد، ورشو ویران می شود. Szpilman تنها می ماند تا در میان خرابه ها به دنبال سرپناه و تدارکات ناامیدانه بگردد. او سرانجام به خانه ای می رسد که در آنجا قوطی ترشی پیدا می کند. در حالی که سعی می کند آن را باز کند، مورد توجه افسر ورماخت ویلم هوسنفلد قرار می گیرد، او متوجه می شود که Szpilman یک پیانیست است. او از Szpilman می خواهد که در خانه با یک پیانوی بزرگ بنوازد. Szpilman ضعیف موفق می شود تصنیف شوپن را در G مینور بازی کند. هوزنفلد به اسپیلمان اجازه می دهد در اتاق زیر شیروانی خانه خالی پنهان شود. در حالی که در آنجا است، به طور منظم توسط افسر آلمانی غذا به او می رسد.

در ژانویه ۱۹۴۵، آلمانی ها از ارتش سرخ عقب نشینی کردند. هوزنفلد برای آخرین بار با اشپیلمن ملاقات می کند و قول می دهد که پس از جنگ به او در رادیو لهستان گوش دهد. او کت بزرگ خود را به Szpilman می دهد تا گرم بماند و می رود. در بهار ۱۹۴۵، زندانیان سابق اردوگاه کار اجباری نازی ها از کنار یک اردوگاه اسیران جنگی شوروی که سربازان آلمانی اسیر شده را در خود نگهداری می کرد عبور می کنند و آنها را مورد آزار و اذیت کلامی قرار می دهند. هوسنفلد که یکی از زندانیان است، شنیده می شود که یک زندانی آزاد شده در مورد حرفه سابق خود به عنوان ویولن نوازی می نالد. او از او می‌پرسد که آیا سپیلمان را می‌شناسد، که او تأیید می‌کند و هوسنفلد می‌گوید که به سپیلمان کمک کرده و از او می‌خواهد که به سپیلمان بگوید که در کمپ است. بعداً، ویولن نواز و اشپیلمن به کمپ می‌رسند اما آن را رها شده می‌بینند.

پس از جنگ، Szpilman به رادیو لهستان بازگشته است، جایی که او “Grand Polonaise brillante” شوپن را برای بسیاری از مخاطبان معتبر اجرا می کند. در پایان متنی آمده است که سپیلمن در ۶ ژوئیه ۲۰۰۰ در سن ۸۸ سالگی درگذشت، و تنها چیزی که از هوسنفلد شناخته شده این است که او در سال ۱۹۵۲ در حالی که هنوز در اسارت شوروی بود درگذشت.

زیرنویس فیلم The Pianist 2002 - بلو سابتایتل

زیرنویس پیانیست ۲۰۰۲ داستان ارتباط عمیقی با کارگردان رومن پولانسکی داشت زیرا او در کودکی پس از مرگ مادرش از گتوی کراکوف فرار کرد. او در نهایت تا پایان جنگ در انبار یک کشاورز لهستانی زندگی کرد. پدرش تقریباً در اردوگاه ها فوت می کرد، اما آنها پس از پایان جنگ جهانی دوم دوباره به هم پیوستند.

جوزف فاینس اولین انتخاب پولانسکی برای نقش اصلی بود، اما به دلیل تعهد قبلی به نقش تئاتر، آن را رد کرد. بیش از ۱۴۰۰ بازیگر برای نقش Szpilman در یک فراخوان بازیگری در لندن تست بازیگری دادند. پولانسکی که از همه تلاش‌ها راضی نبود، به دنبال انتخاب آدرین برودی بود که او را در اولین دیدارشان در پاریس برای این نقش ایده‌آل می‌دید.

عکاسی اصلی پیانیست در ۹ فوریه ۲۰۰۱ در استودیو بابلزبرگ در پوتسدام، آلمان آغاز شد. محله یهودی نشین ورشو و شهر اطراف آن در استودیو بابلزبرگ به همان شکلی که در طول جنگ به نظر می رسید بازسازی شدند. از پادگان های قدیمی ارتش شوروی برای ایجاد شهر ویران استفاده شد، زیرا به هر حال قرار بود نابود شوند.

اولین صحنه های فیلم در پادگان قدیمی ارتش فیلمبرداری شد. بلافاصله پس از آن، گروه فیلم به ویلایی در پوتسدام نقل مکان کردند، که به عنوان خانه ای بود که در آن شپیلمن با هوسنفلد ملاقات می کرد. در ۲ مارس ۲۰۰۱، فیلمبرداری سپس به بیمارستان نظامی متروک شوروی در بیلیتز، آلمان منتقل شد. صحنه هایی که سربازان آلمانی را در حال تخریب بیمارستان ورشو با شعله افکن ها نشان می داد در آنجا فیلمبرداری شد. در ۱۵ مارس، فیلمبرداری سرانجام به استودیو بابلزبرگ منتقل شد. اولین صحنه ای که در استودیو گرفته شد، صحنه پیچیده و از نظر فنی سختی بود که در آن Szpilman شاهد قیام گتو است.

زیرنویس The Pianist 2002 - بلو سابتایتل

فیلمبرداری در استودیو در ۲۶ مارس به پایان رسید و در ۲۹ مارس به ورشو منتقل شد. منطقه فرسوده پراگا به دلیل فراوانی ساختمان های اصلی برای فیلمبرداری انتخاب شد. بخش هنری روی این ساختمان‌های اصلی ساخته شده است و لهستان دوران جنگ جهانی دوم را با تابلوها و پوسترهایی از آن دوره بازسازی می‌کند. فیلمبرداری اضافی نیز در اطراف ورشو انجام شد. صحنه Umschlagplatz که در آن Szpilman، خانواده‌اش و صدها یهودی دیگر در انتظار بردن به اردوگاه‌های کشتار هستند، در دانشگاه دفاع ملی ورشو فیلم‌برداری شد. عکاسی اصلی در ژوئیه ۲۰۰۱ به پایان رسید و ماه ها پس از تولید در پاریس ادامه یافت.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.